Jump to content

Úvod do Sekce + Co je to Game Maker, k čemu slouží ...


DooM

Recommended Posts

takže jistě jste si všimli že tu přibyla tato nová sekce,dovolte tedy abych vás v ní uvítal

 

Příběh

Navrhl jsem to já,ale to tohle fórum ještě vlastnil chytrák tak se s tím nic nedělo,pak před pár dny se tu začalo znovu mluvit o Game makeru a Grubb založil další topic o založení této sekce,tentokrát to vyšlo,a tuto sekci tu konečně máme

 

Co je to Game maker?

Takže jak už z názvu vyplývá jedná se o program na tvorbu her,Je naprogramovaný v jazyce Delphi Markem Overmarsem.

V tomto programu jde vytvářet od těch nejprimitivnějších her až po ty nejluxusnější.

Program funguje na principu přesouvání ikonek(např. Přetáhnu ikonku sprite do pole,ukáže se mi tabulka kde se nastavují parametry,vyberete příslušný obrázek a rychlost jeho pohybu pokud je animovaný,potvrdíte a už máte hotovou funkci na změnu obrázku určitého objektu..)

 

Pokud jste už v programu Game maker zkušenější můžete využívat skriptovacího programovacího jazyku zabudovaného v něm(Game Maker Language)... svou syntaxí se podobá jazykům jako jsou C#,Pascal a taky třeba velmi vzdáleně pawnu..

 

Ukázka Game maker Language :

Toto je například funkce na odeslání zprávy,celkem podobné Céčku nemyslíte ? :)

show_message("zpráva");

 

více se o GML můžete dozvědět ZDE!

 

Kde Game Maker seženu ?

Můžete ho stáhnout ZDE!(nejnovější verze 8.1)

ovšem začátečníkum doporučuji Game Maker 6.1,do kterého je i čeština :

Game Maker 6.1 ke staženíZDE!

Čeština ZDE!

 

 

Game Maker můžete využívat zdarma,ale nemáte odemknuty všechny funkce..

nemůžete například vytvářet 3D hry,nebo při startu hry v rohu obrazovce budete mít logo Game Makeru..

Full verze stojí 25$,ale můžete ji mít i zadarmo když si jí cracknete,nebudu zde zveřejňovat cracky,ani sériové kódy,protože by se jednalo o warez.

 

Ukázky her vytvořených v Game Makeru :

 

Ukázka prostředí Game Makeru + základy práce s ním..

http://www.youtube.com/watch?v=DN5Xjahc_JM

PS: Já to netočil..

 

 

 

No snad jsem na nic nezapoměl,Doufám že jsem vás dostatečně seznámil s tímto prográmkem

Link to comment
Share on other sites

Hodně dobrý návod někomu se to bude hodit ;)

10/10

Ukázka prostředí Game Makeru + základy práce s ním..

to video

nj ,to určitě není tvůj hlas :d

 

Diky :)

Tak bylo to prvni video na jake jsem narazil,hlavne ze je v cestine a ukazuje tam jak se gm pouziva v praxi..

Link to comment
Share on other sites

Doome je to dobre 10/10 ale keď si zoberiete to vytvára 1Dmožno 2D hry. Keď vytvárať ako ja dobré 3D hry tak to musíte kódovať. Dám sem screen z mojej hry Narow Vision V5

 

PS: ale ten návod naro je dobrý ten je Ok

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Doome je to dobre 10/10 ale keď si zoberiete to vytvára 1Dmožno 2D hry. Keď vytvárať ako ja dobré 3D hry tak to musíte kódovať. Dám sem screen z mojej hry Narow Vision V5

 

PS: ale ten návod naro je dobrý ten je Ok

 

 

 

Dobrej pokus.. skoda ze je to na free enginu :lol:

Link to comment
Share on other sites

Doome je to dobre 10/10 ale keď si zoberiete to vytvára 1Dmožno 2D hry. Keď vytvárať ako ja dobré 3D hry tak to musíte kódovať. Dám sem screen z mojej hry Narow Vision V5

 

PS: ale ten návod naro je dobrý ten je Ok

 

 

 

Dobrej pokus.. skoda ze je to na free enginu :lol:

 

Dobrej pokus?! Ja som už vydal 3 hry s bezkonkurenčnou grafikou. Vy sa tu seriete s Game Makerom keď máte lepšie programy na tvorbu jednoduchých 3d hier (The 3D Game Maker). A keď tak machrujete tak som zvedavý či dokážete spraviť 3D hru s fakt dobrou grafikou keď áno tak uznám že ste fakt dobrý keď nie potom s toho vyplýva že len machrujete a píšete blbosti.

Keď máte odvahu spraviť lepšiu hru ako ja do Piatka (9.12.2011) tak uznám ze ste dobrý. Do tej doby nebudete písať na mňa alebo na moje hry blbosti!

Link to comment
Share on other sites

Doome je to dobre 10/10 ale keď si zoberiete to vytvára 1Dmožno 2D hry. Keď vytvárať ako ja dobré 3D hry tak to musíte kódovať. Dám sem screen z mojej hry Narow Vision V5

 

PS: ale ten návod naro je dobrý ten je Ok

 

 

 

Dobrej pokus.. skoda ze je to na free enginu :lol:

 

Dobrej pokus?! Ja som už vydal 3 hry s bezkonkurenčnou grafikou. Vy sa tu seriete s Game Makerom keď máte lepšie programy na tvorbu jednoduchých 3d hier (The 3D Game Maker). A keď tak machrujete tak som zvedavý či dokážete spraviť 3D hru s fakt dobrou grafikou keď áno tak uznám že ste fakt dobrý keď nie potom s toho vyplýva že len machrujete a píšete blbosti.

Keď máte odvahu spraviť lepšiu hru ako ja do Piatka (9.12.2011) tak uznám ze ste dobrý. Do tej doby nebudete písať na mňa alebo na moje hry blbosti!

 

nevymlouvej se.. ja vim ze je to free engine bo v unity delam taky...

Link to comment
Share on other sites

Doome je to dobre 10/10 ale keď si zoberiete to vytvára 1Dmožno 2D hry. Keď vytvárať ako ja dobré 3D hry tak to musíte kódovať. Dám sem screen z mojej hry Narow Vision V5

 

PS: ale ten návod naro je dobrý ten je Ok

 

 

 

Dobrej pokus.. skoda ze je to na free enginu :lol:

 

Dobrej pokus?! Ja som už vydal 3 hry s bezkonkurenčnou grafikou. Vy sa tu seriete s Game Makerom keď máte lepšie programy na tvorbu jednoduchých 3d hier (The 3D Game Maker). A keď tak machrujete tak som zvedavý či dokážete spraviť 3D hru s fakt dobrou grafikou keď áno tak uznám že ste fakt dobrý keď nie potom s toho vyplýva že len machrujete a píšete blbosti.

Keď máte odvahu spraviť lepšiu hru ako ja do Piatka (9.12.2011) tak uznám ze ste dobrý. Do tej doby nebudete písať na mňa alebo na moje hry blbosti!

 

nevymlouvej se.. ja vim ze je to free engine bo v unity delam taky...

 

ja som všetko cez UNITY NEROBIL!

Link to comment
Share on other sites

jeste doplnek..

tak ted tvrd ze je to tvoje "lol"

 

Ale toto není moje ja som si stiahol ten bootcamp a prerobil som mapu zväčšil som ju dal som tam pohybujúcich sa teroristov dialógy ako v gta alebo crysis ako rozhovori nove tanky vrtuľníky a viac som tam dal tých postavičiek to foto čo som spravil to je hlavná. atď... ale ešte není dokončená.

Link to comment
Share on other sites

Takže jsi defakto neudělal nic.. přidání pár věcí do už hotové hry " pfrr " to zvládne každý. Navíc se tu oháníš tím, že děláš v Unity3D no bóže. Chtěl bych vidět ty " 3 hry s bezkonkurenční grafikou " to bych teda moc rád. To je jako kdybych se tu oháněl " vy se tu serete s Unity3D a já dělám v UDK " tohle prostě neberu. Ať si dělají v čem chtějí.. pokud chtějí dělat oddechovky v GM tak proč né.

 

K topicu. Na začátek dobré. Možná bych ukázal trošičku větší část kódu a né pouze jeden řádek, aby měli lidé představu o tom jak to funguje. 8/10 :)

Link to comment
Share on other sites

Keby si tú hru videl tak sa podobá iba tou postavičkou!

 

vsak je to uplne bezrozdilu stejne ty pablbe :d

no proste si nam vsem dokazal jaka si lama a konec teto hadky..

Diky vsem :)

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...