Jump to content

Tabování + použití závorek "{ }" [*]


Petr

Recommended Posts

Tabování + použití závorek "{ }"

Obtížnost: award_star_gold_2.pngaward_star_silver_2.pngaward_star_silver_2.pngaward_star_silver_2.pngaward_star_silver_2.png

 

Obsah

  • Tabování
  • Kdy použít ' { ' a ' } ' ?
  • Sjednocujeme podmínky
  • Přehlednost dle vlastního gusta

Pozn.: v tagu [ code ] nejde tabování, proto vše dávám do extrerních souborů. Nacpal jsem to všechno do jednoho na pastebin, je to rozdělení do kapitol a u každého odkazu napíšu, do kterého se máte podívat :) Zde je onen důležitý a klíčový soubor tohoto tutu. Kapitoly najdete v něm. http://pastebin.com/62cQFNkx

No začněme.

 

Tabování

Nejprve začnu tím, co to je tabování. Jednoduše řečeno, je to posouvání řádku do dalšího sloupce.

Účel?

• Zpřehlednění kódu » rychlejší řešení chyb s počtem závorek.

• Nevím jak to nazvat, ale pawno vyžaduje správné tabování pro chod kompilace //thx Grubb

 

Instrukce:

• Souvislý celek tabujte tak, aby byl ve stejném sloupci.

• Do dalšího sloupce pište VŽDY po "otevření" nového "oddílu" {

• Do předchozího sloupce piště VŽDY po "zavření" nového "oddílu" } včetně.

• Tabujte klávesou TAB, žádný Mezerník

 

Jak má vypadat odtabovaný kód?

(KAPITOLA I)

 

 

 

 

Kdy použít ' { ' a ' } ' ?

Tak a přejdeme rovnou k těm závorkám. Závorky můžete použít za každou podmínkou kterou dáte. Samozřejmě existuje možnost, že někdy nemusíte (viz. později)

 

Nyní Vám ukážu, jak správně používat závorky. Myslím, že bude stačit příklad.

Máme příkaz třeba /Kick, který kickne všechny hráče s vyšším ID než je 10, pokud nemají u sebe částku 10 000 $. Pokud mají, tak jim z toho 5 000 $ sebereme. Výjimku tam taky dáme pro adminy. A samozřejmě, že příkaz může vyvolat jen Rcon admin.

 

(KAPITOLA II)

 

 

Sjednocujeme podmínky

Chápete už aspoň trochu? Pokud to, tak jsem rád, že to nepíšu zbytečně. Možná si říkáte, že tam je moc podmínek. K tomu, že to může být jinak nás dovede další kapitola. Nejdřív ale řeknu, že takto psát kód, jak jste viděli v 2. kapitole je prasárna. Nám to však sloužilo k ukázání Tabování a závorkování. Některé podmínky by se dali sloučit. Jak na to? (KAPITOLA III). [A) neupravený. | B) Sjednocené podmínky v jednu ]

 

A nyní už o čem jsem mluvil. Někdy nemusíte u podmínek užívat závorky. Je to možné v případech, že oddíl pro podmínku zabírá 1 řádek (zpravidla 1 funkci | 1 nastavení proměnné | ... )

Dá se to vyřešit takto (KAPITOLA IV) [A) neupravený | B) Zjednodušený do 1 řádku]. Jak kdy se to vyplatí, více se dozvíte v návodu o podmínkách.

 

 

Přehlednost dle vlastního gusta

A poslední věc. Nahoře jsem psal, že závorky musíte dávat na nový řádek. Není to pravda, jen jsem Vás to chtěl naučit pořádně tabovat. Můžete to dávat i tak, jak je to znázorněno (KAPITOLA V)

 

Toť vše, už snad chápete, dal jsem si s tím docela hodně práce, tak to snad oceníte. Chyby, dotazy, připomínky, rady, vše co je v souladu s pravidly fóra odepisujte pod příspěvek.

Díky za pozornost.

  • Líbí se mi to! (+1) 3
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Mort, čo sa ti na tom nezdá lol...

Myslíš že to bude mať rozdielny účinok ak dáš

if(x == 5){

if(y == 3){

 

}

}

 

alebo

 

if(x == 5)

{

if(y == 3)

{

 

}

}

 

?

resp. myslíš že to urobí niečo iné ?

Link to comment
Share on other sites

• Nevím jak to nazvat, ale pawno vyžaduje správné tabování pro chod kompilace //thx Grubb

 

Blbost :)

 

Takže mně chceš říct, že varování "Loose indentation" není důvodem nesprávného odtabování (za podmínky, že tabsize nemáš na 0)? :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Mě pawno vždycky ignorovalo tabování když jsem dělal např.

 

něco
{
něco
{
něco
{
}
}
}

A nebylo to tim ze si mnel nahore v modu #pragma tabsize 0 ?

Nevim proc si myslite ze je to zbytecny, pridelavate si praci. Az nekdy budes delat slozitejsi scripty, pak to ocenis a poznas co ti to usetrilo hodne prace. Prehlednost je hodne dulezita vec.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 5 months later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...