Jakože ty jsi podle mě zbytečně biased na špatnou stranu :D Valve sice vydělává na gamblingu, ale aspoň to aktivně nepushuje do chřtánu svým hráčům - já v životě otevřel jedinou bednu a nikdy jsem necítil, že by se Valve hry snažily za každou cenu mi něco prodat.. Hrál jsi něco od EA za posledních 10 let? Ti jsou v pořádku? EA hry mají nižší PEGI i ESRB a tlačí na pilu 10x tolik.. Steam nabízí developerům prostředí a nástroje, které nenajdou nikde jinde, proto si bere 30% cut - kde jinde najdeš tak rozšířenou podporu pro externí herní prvky, ale i interní komponenty jako třeba multiplayer (P2P či hosted)? Nehledě na to, že na Steamu nemusíš ani primárně prodávat, můžeš prodávat i kdekoliv jinde bez toho, aniž bys platil Steamu jeho cut - pod jedinou podmínkou, že cena bude všude stejná jako na Steamu. Steam naopak se s tebou následně dělí o podíl z prodejů na marketplace, a ten si můžeš nastavit podle sebe - Steam má z marketplace 5%
EDIT: Ještě upřesním, že můžeš mimo Steam prodávat Steam klíče, ze kterých si Steam nebere žádný podíl a využívat kompletně celý toolset Steamu - nemusíš na Steamu prodat jedinou kopii a stejně naplno využívat jeho služeb
Takže ano, pro Patreon jsou více, či méně lepší alternativy.. Lepší alternativa pro Steam dle mě není :D