Přejít na obsah

Jak vytvořit NPC - překlad ze SA-MP fóra [*]

• Tohle téma je uzamčeno Toto téma je uzamčeno
311 odpovědí

Marwin37

Marwin37

Maria Latore

• Uživatel
  • Je tu celkem: 1h 4m 32s
meli by chodit ale furt stoji a jeden z nich se trepe na miste jak posahany :d
  • 0

FreeWall

FreeWall

Ken Rosenberg

• Uživatel
  • Je tu celkem: 2m 21s
kokoti ze sa-mp, hůř ty boty ani udělat nemohli, nedá se s nima skoro nic dělat, zlatá beta verza 0.2.5 :evil: ( a zlaté funkce ActorMoveTo a ActorDriveVehicleTo )
  • 0

癌癌癌

癌癌癌

ちんこ

• Uživatel
  • :

kokoti ze sa-mp, hůř ty boty ani udělat nemohli, nedá se s nima skoro nic dělat, zlatá beta verza 0.2.5 :evil: ( a zlaté funkce ActorMoveTo a ActorDriveVehicleTo )

Tohjle jak sem si taky myslel .... tak se mi to začina libit, i když je to trochu složitejší ... tak ja je chapu podle mě v 0.2.5 beta leaked nebyla zmapovana cela mapa nebo aspon ne tak dobře .. takhle mužeš udělat bota co uděla přesně to co nahraješ ... a navic umi i troubit :d ale lol je když nahrajete andromadu a pak to změnite třeba na auto :d
  • 0
"We go about our daily lives understanding almost nothing of the world. We give little thought to the machinery that generates the sunlight that makes life possible, to the gravity that glues us to an Earth that would otherwise send us spinning off into space, or to the atoms of which we are made and on whose stability we fundamentally depend. Except for children (who don't know enough not to ask the important questions), few of us spend much time wondering why nature is the way it is; where the cosmos came from, or whether it was always here; if time will one day flow backward and effects precede causes; or whether there are ultimate limits to what humans can know."
~ Carl Sagan (From an introduction to "A Brief History of Time" by Stephen Hawking).

ATomas

ATomas

RZE for life, SP for ever !

• Uživatel
  • Je tu celkem: 21h 11m 50s
lol to nasere uz se mi povedlo zprovoznit ucet na sa-mp forku stahl sem si vsechno 0.3 beta pawno windows server a klienta ale mam dotaz?
to pawno 0.3beta vypada jako pawno01b ?? proste jako yt velke pismena jako to bylo na 01b a nacic to je nejaky divny on oto pawno nezna ty funkce s botama je to nejaky divny to pawno0.3 je k sehnani jenom na sa-mp forku?
  • 0

play.superparba.eu:7777

www.superparba.eu

pawno.cz kazí dva typy lidí:

1. "Najdi do to na googlu/wiki" <- sakra tak od toho je tu ta sekce help ne ? Protože to asi nenašel / nepochopil / neví

2. Ovce. <- Člověk by se mohl smát kdyby to nebylo tak smutné jak tu někdo zavedl termín kid/děcko a všichni ho začali bezhlavě používat na každého, kdo se jenom opováží na něco zeptat nebo projevit svůj nazor.

癌癌癌

癌癌癌

ちんこ

• Uživatel
  • :

lol to nasere uz se mi povedlo zprovoznit ucet na sa-mp forku stahl sem si vsechno 0.3 beta pawno windows server a klienta ale mam dotaz?
to pawno 0.3beta vypada jako pawno01b ?? proste jako yt velke pismena jako to bylo na 01b a nacic to je nejaky divny on oto pawno nezna ty funkce s botama je to nejaky divny to pawno0.3 je k sehnani jenom na sa-mp forku?

omg PAWNO je furt to samy ... akorat je tohle jinak nastaveny .... nastav si to v menu pawna to pismo ... verze je myslim furt 1.0 ... nikdo ji neměni jen se přidavaj includy ... a ty funkce s botama divny nejsou ... ty jsou prostě NPC ne jako v leaked...prostě playback :d
  • 0
"We go about our daily lives understanding almost nothing of the world. We give little thought to the machinery that generates the sunlight that makes life possible, to the gravity that glues us to an Earth that would otherwise send us spinning off into space, or to the atoms of which we are made and on whose stability we fundamentally depend. Except for children (who don't know enough not to ask the important questions), few of us spend much time wondering why nature is the way it is; where the cosmos came from, or whether it was always here; if time will one day flow backward and effects precede causes; or whether there are ultimate limits to what humans can know."
~ Carl Sagan (From an introduction to "A Brief History of Time" by Stephen Hawking).

ATomas

ATomas

• Uživatel

omg PAWNO je furt to samy ... akorat je tohle jinak nastaveny .... nastav si to v menu pawna to pismo ... verze je myslim furt 1.0 ... nikdo ji neměni jen se přidavaj includy ... a ty funkce s botama divny nejsou ... ty jsou prostě NPC ne jako v leaked...prostě playback :d

no tak s tou velikosti pisma mas mozna pravdu ale s tim ze je pawno prorad stejny neni pravda stahni si treba pawno 01b a skus tak manipulovat s menu proste to nejde v includech mas pouze define nativy a este nejake blbovinky + to co si napawnis jinak zadne samotne funkce
nativy je napoveda pri pawneni kdyz nevis jak ma retezec vypadat zmacknes CTRL+MEZERNIK a ono ti to ukaze v takovy tabulce jinak samotne funkce ma pawno v sobe nwm jak to rict zamknute naucene? a proste zadny includ ty to tam neprida
  • 0

www.superparba.eu

1. "Najdi do to na googlu/wiki" <- sakra tak od toho je tu ta sekce help ne ? Protože to asi nenašel / nepochopil / neví

2. Ovce. <- Člověk by se mohl smát kdyby to nebylo tak smutné jak tu někdo zavedl termín kid/děcko a všichni ho začali bezhlavě používat na každého, kdo se jenom opováží na něco zeptat nebo projevit svůj nazor.

癌癌癌

癌癌癌

ちんこ

• Uživatel
  • :
A tohle je co? :)

http://i29.tinypic.com/2zemjvq.png

Prostě se měni jen compiler....
  • 0

ATomas

ATomas

• Uživatel
tak mi vysvetli proc pawno ktere sem stahnul s linuxem na 01b nemuze manipulovat s menu a pawno ktere sem stahnul s linuxem 02X uz menu umi tam musi byt neco jineho a tim ze tam pridas native tim funkci nevytvoris
  • 0

www.superparba.eu

Mikser

Mikser

The Truth

• Uživatel
  • :
Machu, jak se ptal na toho chodícího tak mám stejnej problém, a jak sem si tak přečítal tut, tak jde o řádku kde se říká že až npc vstoupí do auta začne playback, jenže chodící nemá auto, takže je seklej na spawnu, ale nevim jak to opravit ...

tak mi vysvetli proc pawno ktere sem stahnul s linuxem na 01b nemuze manipulovat s menu a pawno ktere sem stahnul s linuxem 02X uz menu umi tam musi byt neco jineho a tim ze tam pridas native tim funkci nevytvoris

Jelikož nemá includy, vole :)

// Díky za sloučení, jinak mach mě opravil, nejde o includy, ale o compiler, kterej je u 0.3 serveru ...
  • 0
http://tomppaduulis.....php?id=mikseer

Vložený obrázek

-----BEGIN GEEK CODE BLOCK-----
Version: 3.1
G! d- a---- s-:- C++ L P L++? E? W++ N K w
O-? M- V-? Y-- PGP-- t? 5? X? tv+ b+ DI? D+?
G e-- h! r-- y
------END GEEK CODE BLOCK-----

P4tRiCk

P4tRiCk

Little Boy Lover

• Uživatel
  • Je tu celkem: 13h 30m 43s
Malej problém

C:\Documents and Settings\Patrik\Plocha\bot.pwn(37) : error 017: undefined symbol "ConnectNPC"
C:\Documents and Settings\Patrik\Plocha\bot.pwn(67) : error 017: undefined symbol "IsPlayerNPC"
Pawn compiler 3.2.3664	 	 	Copyright (c) 1997-2006, ITB CompuPhase

2 Errors.

Řádky:
37-ConnectNPC("Michal","mujbot");
67-  if(IsPlayerNPC(playerid))

vím že mi v tudle hodinu asi nikdo neodpoví ale zkusit t o můžu
  • 0

pwn.png

Patrony

Patrony

Barry Thorne "Big Bear"

• Uživatel
  • :

Malej problém

C:\Documents and Settings\Patrik\Plocha\bot.pwn(37) : error 017: undefined symbol "ConnectNPC"
C:\Documents and Settings\Patrik\Plocha\bot.pwn(67) : error 017: undefined symbol "IsPlayerNPC"
Pawn compiler 3.2.3664	 	 	Copyright (c) 1997-2006, ITB CompuPhase

2 Errors.

Řádky:
37-ConnectNPC("Michal","mujbot");
67-  if(IsPlayerNPC(playerid))

vím že mi v tudle hodinu asi nikdo neodpoví ale zkusit t o můžu

a máš tam #include ?? protože to tam není jen tak pro srandu...
  • 0

P4tRiCk

P4tRiCk

Little Boy Lover

• Uživatel
J mám to takhel vám to sem dám:
Spoiler

• 0

pwn.png

StarsCream_Cze

StarsCream_Cze

StarsCream_Cze

• Uživatel
  • :
někde sem četl, že nikdy nesmí být spolu a_npc a a_samp
a_npc se používá do scriptů v NPCMODES
tam definuješ chování, co se stane když nastoupí do auta, zkončí animaci, nebo když bude z auta vyhozen, jaký typ přehrávání to je apod.

a_samp obsahuje ConnectNPC a IsPlayerNPC nativa, která jsou potřebná k navedení/nastavení bota. Třeba to, že ho to hodi do auta po spawnu je normální funkce pro hráče, ale je obohacená o IsPlayerNPC. Dále mu můžeme nastavit skin, barvu, značku nad hlavou, attachnou k němu objekt a podobné kráwowinky.

takže:

a_npc - NPCMODES
a_samp - FILTERSCRIPTS, GAMEMODES

Kapišto? :v: :boss:
  • 0

mtrsign.png

Patrony

Patrony

Barry Thorne "Big Bear"

• Uživatel
  • :
Potom bude problém asi v tvém pawnu, protože já když si to od tebe překopíruju, jede mi to hladce bez chyb.. takže bych si bejt tebou překontroloval pawno, nebo stáhl nový.
Mimochodem mě se zas nedaří připojit NPC, jak spustím server vyběhne mi jen Incoming connection: 127.0.0.1:54591. Možná jsem něco přehlídl, to se stává ale nedaří se mi přijít co...

// chyba Incoming connection vyřešena- stačí v server.cfg nastavit maxnpc 500 a je to :thumbup: zdroj forum.sa-mp
  • 0

P4tRiCk

P4tRiCk

Little Boy Lover

• Uživatel
Nechápu xD když smažu #include tak to píše to samí :lol: a když smažu to druhý tak mi tam naskočí milion erroru :lol:
  • 0

pwn.png

StarsCream_Cze

StarsCream_Cze

StarsCream_Cze

• Uživatel
  • :

Potom bude problém asi v tvém pawnu, protože já když si to od tebe překopíruju, jede mi to hladce bez chyb.. takže bych si bejt tebou překontroloval pawno, nebo stáhl nový.
Mimochodem mě se zas nedaří připojit NPC, jak spustím server vyběhne mi jen Incoming connection: 127.0.0.1:54591. Možná jsem něco přehlídl, to se stává ale nedaří se mi přijít co...

To s tím pawnem bylo na mě? Kompiler sem si dal ten nový, jinak používám pawno-developer, kvůli suprovému zvýraznění syntaxe. Errory mi to při společné kompilaci neháže, ale koukni se do těch includů a porovnej je...

Mimochodem k tomu mimochodem - zkus udělit výjimkua samp-npc.exe :boss:
  • 0

mtrsign.png

ATomas

ATomas

• Uživatel
patriku ja sem mnel uplne ten samy problem tet to kompilujes v pawnu 02X a ne v pawnu 0.3
protoze pawno 0.3 zna tyto dve funkce
a nemuzes zaroven puozivat includy a_samp a a_npc nato sem taky prisel ja
protoze kdyz je puozijes zaroven tak ti to odmitne ty funkce jako nahravani a tak..
  • 0

www.superparba.eu

癌癌癌

癌癌癌

ちんこ

• Uživatel
  • :

patriku ja sem mnel uplne ten samy problem tet to kompilujes v pawnu 02X a ne v pawnu 0.3
protoze pawno 0.3 zna tyto dve funkce
a nemuzes zaroven puozivat includy a_samp a a_npc nato sem taky prisel ja
protoze kdyz je puozijes zaroven tak ti to odmitne ty funkce jako nahravani a tak..

a_npc se použiva jen pro mini NPC skripty ;)
  • 0

P4tRiCk

P4tRiCk

Little Boy Lover

• Uživatel
Už se mi to povedlo jen mám dotaz jestly by nějak nešlo udělat že by měl nad sebou nick
  • 0

pwn.png

癌癌癌

癌癌癌

ちんこ

• Uživatel
  • :

Už se mi to povedlo jen mám dotaz jestly by nějak nešlo udělat že by měl nad sebou nick

nastav mu to jako se to dela hráčum ;) ...
  • 0

0 uživatelů si prohlíží toto fórum

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

© 2015 IPS, Inc.

TOPlist

Zajímat Vás mohou ještě aktuální zprávy. sleviště, slevy dnes Herbalife je skvělou cestou pro dobré zdraví. Je libo dětský web?